Filmowe Międzygórze

Wyjątkowe walory naszej miejscowości docenili nie tylko turyści i wczasowicze, lecz także filmowcy. Międzygórze zagrało kilka świetnych ról w filmach. Kręcono tu między innymi kultowy i ciągle wznawiany serial „Czterej Pancerni i Pies”. Międzygórskie plenery doskonale spisały się w roli syberyjskiej tajgi, w której spędził młodość przyszły dowódca czołgu RUDY 102, Janek Kos. To tutaj Janek poluje na tygrysa, walczy w udawanej bójce z Grigorijem, próbuje zaciągnąć się do wojska w pierwszym odcinku serialu.

W roku 1991 Międzygórze zagrało swoją największą rolę w serialu dla młodzieży "WOW", przeistaczając się w fikcyjne Laurentine. Serial przedstawia historię inteligentnego wirusa komputerowego, który wyzwala się z komputera i zaczyna żyć własnym życiem. Gościliśmy przez wiele miesięcy gwiazdy polskiego filmu m.in. Cezarego Pazurę, Annę Seniuk, Katarzynę Skrzynecką, Wojciecha Malajkata, Wojciecha Manna, Jacka Wócickiego, młodego Mateusza Damięckiego, a międzygórskie plenery przewijają się nieustannie. Wystarczy tylko obejrzeć początek I odcinka.


W Międzygórskich wnętrzach i pejzażach kręcono również polsko-amerykański film fantasy Biały Smok (1986) w reżyserii Jerzego Domaradzkiego i Janusza Morgensterna oraz seriale Gazda z Diabelnej (1979) i Boża podszewka II (2005).